Tillandsia Çiçeği

Bromeliads familyasına ait olan Tillandsia Çiçeği görünüş olarak mükemmel bir çiçektir. Sivri yaprakları ve pembe, kırmızı, mor renk arası açan çiçeği ile güzel bir bütünlük oluşturan Tillandsia Çiçeği’nin ana vatanı Yağmur Ormanları’dır. Ülkemizde “Hava Bitkisi” adıyla da bilinir.

Ev çiçekleri arasında bakımı en kolay olan çiçeklerden birisidir. Nemsiz ortamları sevmeyen bir çiçektir Tillandsia. Bu yüzden özellikle klimaların devamlı çalıştığı ortamlar bu çiçeği konumlandırmak için uygun değildir. Tillandsia Çiçeği direkt olarak alacağı güneş ışıklarından da hoşlanmayan bir bitkidir. Bu çiçek için en uygun ortam klimaların olmadığı bir odanın güneş ışığını doğrudan değil de dolaylı yollardan görebileceği bir pencere arkasıdır. Tillandsia Çiçeği’ne soğuk ya da sıcak su ile sulamamaktır. Çünkü gereğinden çok sıcak veya soğuk su diğer bütün bitkiler gibi Tillandsia Çiçeği’ne de zarar verir. Eğer Tillandsia Çiçeği zarar görsün istemiyorsanız sulama için kesinlikle oda sıcaklığında bir su tercih etmeniz gerekmektedir.

Bukalemun Flowers ve Antalya Florist olarak şehrin her noktasına özenli bir şekilde çiçek servisimiz vardır. Çiçek çeşitliliği olarak maksimum düzeyde ürün yelpazesine sahiptir. Yaz dönemlerinde özellikle turizm ağırlıklı çalışan firmamız genel olarak tüm herkese hitap etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Pentas Çiçeği

Bilimsel adı ‘pentas lanceolata’  olan beşiz çiçeği kökboyasıgiller ( rubiaceae ) familyasına mensup olup otsu bir bitkidir.  Anavatanı Afrika ve Madagaskar adasıdır.  Dünyada daha çok  Mısır

Orkide Çiçeği Anlamı

Orkide çiçeği yıllardan beri çiçek sektörünün en gözde çiçeklerinden biridir. Bunun temel nedeni ise orkide çiçeğinin anlamıdır. Orkide Çiçeğinin anlamı hassas ve nazlı bir çiçek olduğu