Şakayık Buketi

Şakayık buketi nasıl yapılır? Şakayık çiçeği özellikleri. Şakayık çiçek fiyatları. Şakayık çiçeğinin anlamı hakkında her şeyi bu blog yazımızda bulabilirsiniz. 

ŞAKAYIK BUKETİ NASIL YAPILIR? 

Öncelikle şakayık çiçeği hoş kokulu ve bahar aylarında çıkan güzide bir bahar bitkisidir. Şakayık çiçeği genellikle Ruslar tarafından çokça tercih edilen ve bloggerlar tarafından en çok fotoğrafı çekilen son zamanların en moda çiçek çeşitlerinden biridir. Peki şakayık buketi nasıl yapılır? Yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Kaç hafta vazoda yaşar? İşte çok merak edilen şakayık bitkisinin özellikleri.

Şakayıklar ticari amaçlı özel nemli seralarda yetiştirilip mart ayının 2. haftasından itibaren hasat edilmeye başlanır. Kesme çiçek sektöründe şakayık bitkisinin maddi değeri çok yüksek olup üreticinin yüzünü güldürürken fiyatları pahalı olması sebebiyle de ulaşımı zor bir bitkidir. 

Elde ettiğiniz şakayıkları ilk olarak dallarında ki yaprakları temizlemeniz gerekmektedir. Ardından oda sıcaklığında 1-2 saat cam vazoda çiçekleri bekletip iyice açmasını sağlayın, hazırlayacak olduğunuz buketin kağıt ve malzemelerini hazırlayın ardından şakayıkları zevkinize göre birleştirip kaplamasını yapın buketiniz hazır. 

ŞAKAYIK ÇİÇEĞİNİN ÖZELLİKLERİ 

Şakayık çiçeği hoş koku yayan bir bitkidir. Ve alerji yapmayan nadir çiçeklerdendir. Bu çiçeğin hikayesi 1800′ lü yıllarda İngiliz Kraliyet ailesinin gül yerine bir İngiliz çiftçinin aşı yoluyla ürettiği bir bitkinin hediye gelmesi ile onlarında hoşuna gitmiş bir bitkidir. Bu nedenle bu çiçeğin yeri ve değeri hala çok üstündür. Şakayık bitkisi ayrıca vazoda 2 günde bir suyunu değiştirip sapından 2 cm 45 derecelik açıyla keserseniz 2 haftaya kadar tazeliğini koruyabilir. 

ŞAKAYIK FİYATLARI 

Şakayık fiyatları mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak mart nisan aylarından sonra fiyatı bir nebze olsun düşer. Şakayık buket fiyatları için sitemizi ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz. www.antalyaflowers.net 

ŞAKAYIK ÇİÇEĞİNİN ANLAMI 

Şakayık çiçeği karşınızda ki insana tamamıyla değer verdiğinizi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir çiçektir. Değerli bir çiçek olmasının yanında hoş kokusuyla da karşınızda ki insana olumlu düşünceler uyandırır. Zarafet ve ihtişam denilince de akla gelen çiçeklerin başında şakayık çiçeği vardır. Bloğumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Sukulent

Sukulent anlamı “özü ve suyu olan” demektir. Yaprakları dolgun etli bitkilere sukulent denir. Sukulentler yaprak saplarına, gövdelerine, köklerine ve yapraklarına su toplayabilen bitkilerdir. Yaprakları oldukça küçük 

Anthurium Çiçeği

Anthurium, arum ailesinden gelir. Antoryum çiçeği olarak da bilinen bu bitki genel olarak kuyruk çiçeği, antoryum, flamingo çiçeği ve laceleaf adlarıyla da anılır. Antoryum çiçeği, latince ismiyle anthurium

Online Çiçek Siparişi Antalya

Online çiçek siparişi Antalya ve çevresi için internetten çiçek siparişi vermek çok kolay, verdiğiniz çiçek siparişleri hızlı bir şekilde sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Çiçek siparişlerinizi oluştururken nelere dikkat