Mum Çiçeği

Tropik bir tür olan saksıda kolayca yetiştirebileceğiniz mum çiçeğinin diğer adı “hoya”dır. Mum çiçeği parfümlü, nefis kokusu, güzel görünüşlü çiçekleri ve parlak yeşil yapraklarıyla çiçekseverlerin tercih ettiği salon bitkileri arasındadır. Mum çiçeğinin hepsi birbirinden farklı renk ve şekilde çiçek açan yüzden fazla türü vardır. Bunların arasında Carnosa, Carnosa variegata, Obavata, Compacta cinsleri en yaygın olanlarıdır.

Mum çiçeğinin bakımı kolaydır. Parlak güneş ışığı alan, ılık ortamları sever. Bu nedenle aydınlık ama doğrudan güneş almayan ve klimalardan uzak bir köşede kendisini mutlu hissedecektir. 3-4 ayda bir az miktarda bitki besini ilavesi, mum çiçeği bakımı için faydalı bir yöntemdir.

Belek Flowers ve  Belek Florist olarak şehrin her noktasına özenli bir şekilde çiçek servisimiz vardır. Çiçek çeşitliliği olarak maksimum düzeyde ürün yelpazesine sahiptir. Yaz dönemlerinde özellikle turizm ağırlıklı çalışan firmamız genel olarak tüm herkese hitap etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Beyaz Gül Buketi

Beyaz Gül Buketi Ne Anlam İfade eder? Ne zaman verilir? Kimlere verilebilir? Nasıl hazırlanmalıdır? Beyaz Gül Gelin Buketi olarak en çok tercih edilen buket çeşitlerindendir. Düğünlerde kullanılmasının temel nedeni beyaz

Açelya

Açelya çiçeği fundagiller familyasına ait bir bitki olan açelyanın ana vatanı Kuzey Amerika ve Asya’nın tepelik bölgeleridir. Ormanlar, bataklık bölgeler ve akarsular gibi alanlarda ve