Kalanşo Çiçeği

Kalanşo çiçeği olarak bilinen çiçeğin gerçek adı Kalanchoe’dur. Bu küçük rengarenk çiçekli bitki Asya ve Afrika kökenli olup sukulent familyasına aittir. Bu tür en fazla Madagaskar ülkesinde görülmüştür. Sukulent familyasına ait olan bitkilerin bakımı çok kolaydır ve çabuk çoğalır. Kalanşo da tüm güzelliği ve renkleriyle bakımı kolay olan bu sukulent bitkilerinden biridir. Evinizde iş yerinizde bir ortam yaratmak ve huzur bulmak istiyorsanız kolaylıkla bu çiçeği alıp yetiştirebilirsiniz.

Kalanşo çiçeklerinin renkleri beyaz, sarı, turuncu, kırmızı ve pembe olabilir ve kırılan yaprakları yere değdiği anda yetişmeye başlar. Bu yüzden Kalanşonun anlamı düşen ve yeşeren manasına gelmektedir. Ayrıca kalanşolar çok fazla yer kaplamadıkları için her köşeye konulabilir. Çünkü bunlar sürekli dallanıp budaklanma özelliği göstermezler.

KALANŞO ÇİÇEĞİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Kalanşo, ayda bir defa gübre ister ve çiçeklerinin de kuruduktan sonra budanması gereklidir. Kalanşolar yaz dönemine çok güzel renk kattığı için yaz dönemi çiçekleri olarak da bilinir.  Kalanşolar güneşe ihtiyaç duyar ancak çok fazla da güneşte durmamaları gereklidir ve direkt olarak da güneşi almamalıdır. Toprağının gerekli vitamini alması için yumurta kabuklarını toprağının üzerine serpiştirebilirsiniz. Bu gerekli vitamin ve proteini almasını sağlayacaktır. Çok fazla su istemeyen kalanşolar kışın haftada 1 yazın ise haftada 2 şeklinde periyotlarla sulanır.

Kalanşo çiçeği anlamı

Sıklıkla hediye olarak tercih edilen bu çiçeğin anlamı rengine göre değişiklik gösterir. Hediye edeceğiniz kişiye ve hediye nedenine göre doğru rengi seçmeniz önemlidir ama her ne olursa olsun karşınızdakine mutluluk vereceği kesindir.

  • Sarı kalanşo çiçeğinin anlamı “geçmiş olsun” dileklerini sunmaktır.
  • Beyaz kalanşo çiçeğinin anlamı barışmak, özür dilemektir.
  • Pembe kalanşo çiçeğinin anlamı mutluluk dilemek ve tebrik etmektir.
  • Kırmızı kalanşo çiçeğinin anlamı aşkı ve sevgiyi ifade etmektir.

Antalya Flowers ve  Bukalemun Flowers olarak şehrin her noktasına özenli bir şekilde çiçek servisimiz vardır. Çiçek çeşitliliği olarak maksimum düzeyde ürün yelpazesine sahiptir. Yaz dönemlerinde özellikle turizm ağırlıklı çalışan firmamız genel olarak tüm herkese hitap etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

8 Mart Çiçekleri

Evet 8 Mart Çiçekleri ile ilgili sık sorulan sorulara bugün cevap bulmaya çalışacağız. Öncelikle 8 Mart çiçek sepeti fikirleri. 8 martta hangi çiçekler alınmalıdır. 8

Yuka Çiçeği

İç mekan dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen yuka çiçeği, tam bir salon bitkisidir. Dekorasyonda hangi tarzı benimsemiş olursanız olsun, yuka çiçeği adeta o dekorasyonun son dokunuşu

Hercai Menekşe (Viola)

Hercai Menekşe, Menekşegiller familyasındandır. Anayurdu kesin olarak bilinmeyen hercai menekşelerin melez türleri ilk kez Avrupa’da üretilmiş, oradan çiçekler dünyasına tanıtılarak sevdirilmişlerdir. 20 cm. kadar boylanabilen