Hercai Menekşe (Viola)

Hercai Menekşe, Menekşegiller familyasındandır. Anayurdu kesin olarak bilinmeyen hercai menekşelerin melez türleri ilk kez Avrupa’da üretilmiş, oradan çiçekler dünyasına tanıtılarak sevdirilmişlerdir. 20 cm. kadar boylanabilen hercai menekşe ler çok yıllık ya da iki yıllık bitkiler olmalarına karşın, bir yıllık işlemi görürler. Hafif ama hoş kokulu çiçekleri ilkbahardan başlayıp serin yerlerde yaz mevsimi boyunca açar. Bu çiçeklerde dördü aşağı, biri yukarı doğru bakan beş iri ve güzel taç yaprağı bulunur. Doğal hercai menekşeler sarı renkte çiçek açarken kültür türlerinde beyaz, mor, mavi ve koyu kırmızı renklerde, üzeri düz ya da çizgili veya lekeli çiçek açan örnekleri de elde edilmiştir. 
Çok yıllıktır, yani her yıl tekrar tekrar ekmenize gerek kalmaz. Yıllar geçtikçe güçlenerek yayılır. Bir kez yerleşti mi neredeyse hiç bakım istemez hatta unutulup gitseler dahi her bahar yeniden sürmeye devam ederler. Yaz kış nemli toprakta yeşil kalır.

 Belek Flowers ve  Belek Florist olarak şehrin her noktasına özenli bir şekilde çiçek servisimiz vardır. Çiçek çeşitliliği olarak maksimum düzeyde ürün yelpazesine sahiptir. Yaz dönemlerinde özellikle turizm ağırlıklı çalışan firmamız genel olarak tüm herkese hitap etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Atatürk Çiçeği

Atatürk Çiçeği, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini alan bu güzel kırmızı çiçekli bitkinin kökeni Meksika topraklarına dayanır. İsminin anlamıyla ilgili Atatürk’ün bu çiçeği çok sevdiği

Marginata Çiçeği

Marginata çiçeği anavatanı Madagaskar’dır. Kuşkonmazgiller familyasının Dracaena türüdür. Marginata çiçeği bordo, koyu mor, kızıl, düz yeşil, ortası yeşil kenarları kızıl renkli olmak üzere birçok çeşidi vardır.

Dracaena Marginata

Anavatanı Madagaskar olan Dracaena Marginata bitkisi nem ve ısıya dayanıklı olan bir iç mekan bitkisidir. Dolaylı güneş ışığından yararlanırsa yapraklarının yeşilliğini korur. İlkbahar ve yaz boyunca