Orchid Flower Meaning

Orkide çiçeği yıllardan beri çiçek sektörünün en gözde çiçeklerinden biridir. Bunun temel nedeni ise orkide çiçeğinin anlamıdır. Orkide Çiçeğinin anlamı hassas ve nazlı bir çiçek olduğu için zerafeti hoşnutluğu ve hoşnutluğu simgeler. Orkideler o kadar nazlıdır ki neredeyse hergün onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu kadar ilgiyi kim istemez ki? Orkidenin bu nazına da tabi ki o muhteşem görüntüsü saflığı için katlanılır.

ORKİDE BAKIMI

Orkideler hassas çiçekler olduğu için bakımı biraz zor olabilir. Ama bildiğiniz gibi her zorluğun ardından mutlaka bir güzellik gelecektir. Orkideler kuru havayı seven çiçeklerdir nemli ortamlarda pek de beklenilen performansı sergileyemezler bunun için orkidelerin saksılarının altında mutlaka hava delikleri olması gerekir. Bu hava delikleri fazla suyu dışarıya tahliye ederek bitkinin köklerinin su içerisinde kalıp çürümesini engeller. 2. en önemli unsur ise orkidelerin direk gün ışığı ve rüzgarlı ortamlardan uzak tutulmasıdır. Orkideler rüzgar ve gün ışığında bekletilirse yaprakları yanabilir. Bu yapraklar yandığında bitki küsüp tekrar açmayabilir. Bunun haricinde bitkinin toprağının her zaman nemli kalması gerekmektedir. Toprak nemli olunca bitkinin hızla geliştiğini sizde göreceksiniz. 

ORKİDE NASIL ÇOĞALTILIR? 

Orkideler genelde seralarda ticari amaçla üretilen bitkilerdir. Fakat gerçekten bu bitkiyi sevip evinde bu bitkiye bir köşe ayırmak isteyen bir çok insan var. Genelde görmeye alıştığımız manzara hediye gelen orkidenin bir köşede unutulup çürümesi fakat bunu tam aksine sahiplenip bakan insanlar da mevcut orkide değerli ve pahalı bir bitki evinizde sizde orkide üretebilirsiniz. Peki Nasıl? 

ORKİDE KÖK AYIRMA 

İlk olarak orkide alıyorsanız ilk olarak bol tomurcuklu bir orkide tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ve orkidelerin tomurcuklarından 2 parmak kalınlığından kesip yeni saksıya ilk saksıdan bir parça toprak koyup kaynatın. Bir hafta sonra tekrar toprağını nemlendirdiğiniz zaman yeni orkideniz hazır. Orkide çiçeği nin diğer çeşitleri için bilgilendirme yazılarımız zamanla siteye yüklenecektir. 

ORKİDE FİYATLARI 

Orkide fiyatları şehirden şehir e değişmekle beraber çift dallı orkidedeler 70-80 tl den başlamaktadır. Eğer aranjman şeklinde yaptırmak isterseniz fiyatları farklı olabilir. Herkese çiçekli günler dileriz.

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Articles

Peony Bouquet

How to make a peony bouquet? Peony flower characteristics. Peony flower prices. You can find all about the meaning of the peony flower in this

Tulip

Tulipa: It is the common name of bulbous, perennial and herbaceous plant species grown as an ornamental plant with its beautiful flowers that make up

Snapdragon Flower

Snapdragon is an annual herbaceous plant species belonging to the Plantaginaceae family and genus Antirrhinum. Snapdragon flower is a plant native to the Mediterranean. Snapdragons