Aslanağzı Çiçeği

Aslanağzı, Plantaginaceae familyasına ait, Antirrhinum cinsinden tek yıllık otsu bitki türlerindendir. Aslanağzı çiçeği, Akdeniz’e özgü bitkidir. Aslanağzı, yaz boyunca ve sonbaharda güneşli bir çiçek bahçesine çok fazla renk, çekicilik ve koku katar.Aslanağzı kısa ömürlü çok yıllık bitkilerdir, ancak çoğu insan onları yıllık çiçek olarak yetiştirir.

Bitkiler, mavi hariç çok çeşitli renklerde güzel, loblu veya çan şeklindeki çiçekleri üretir. Popüler renkler mor, sarı, beyaz, kırmızı ve çok çeşitli soluk pastel tonlarındadır. Aslanağzı çiçeği gösterişli, kokulu yapısı ile aranjmanlarda kesme çiçekleri olarak kullanılmaktadır. Ayrıca güzel kokulu çiçekler kelebekler için son derece çekicidir. Çoğunlukla, çiçekler ilkbahar ve yaz boyunca çiçek açar. Bununla birlikte, çok ılıman iklimlerde kışın da çiçek açabilirler.

Belek Flowers ve  Belek Florist olarak şehrin her noktasına özenli bir şekilde çiçek servisimiz vardır. Çiçek çeşitliliği olarak maksimum düzeyde ürün yelpazesine sahiptir. Yaz dönemlerinde özellikle turizm ağırlıklı çalışan firmamız genel olarak tüm herkese hitap etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Schefflera (Beş Parmak Çiçeği)

En sevimli içmekân süs bitkilerinden biri Schefflera’dır. Araliaceae familyasından olup başlıca iki türü çok yaygındır. Şefleranın en çok cüce türü biliniyor.  Bunların yaprakları diğer türüne

14 Şubat Çiçekleri

14 şubat sevgililer günü kız arkadaşınıza sevgilinize yada eşinize ne alabilirim diye düşünüyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. 14 şubat sevgililer günü yaklaşıyor ve herkesin kafasında acaba