8 Mart Çiçekleri

Evet 8 Mart Çiçekleri ile ilgili sık sorulan sorulara bugün cevap bulmaya çalışacağız. Öncelikle 8 Mart çiçek sepeti fikirleri. 8 martta hangi çiçekler alınmalıdır. 8 mart dünya kadınlar gününün anlamı?

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ANLAMI 

8 mart tüm dünyada her yıl 8 martta kutlanan kadının toplumdaki yerine dikkat çeken ve kadının sosyal ekonomik siyasi haklarını korumak amacı ile kutlanan bir gündür.

Amerika Sosyalist Partisinin 28 şubat 1909 da bir kadınlar günü ardından geleneksel 8 mart dünya kadınlar günü olsun teklifiyle ortaya çıkmıştır. Kadınlar günü her ülkede farklı kutlanıyor. Bazı ülkeler bu günü dikkate almazken bazı ülkelerde danslar protestolar ve beraber etkinliklerle kutlanır. Bazı ülkeler bu günü tatil olarak ilan etmişlerdir.

8 MART ÇİÇEK SEPETİ FİKİRLERİ 

8 mart çiçekleri göndermek için anlamlı bir gündür. Peki 8 martta nasıl bir çiçek göndermeliyiz. Kadınlar hangi çiçeklerden hoşlanır. 

İlk olarak şunu söylemeliyim 8 martta çiçek göndermek bir kadın için kendini gerçekten özel hissettirecek bir davranıştır. O günde kadınlar unutulmadığını ve önemsendiğini hissetmek isterler. Kadınlar çiçeklere her zaman ilgi gösterse de 8 martta göndereceğiniz çiçek onu gururlandıracaktır. Çiçek seçimleriniz 8 mart için daha yumuşak olabilir. Kırmızı renklerden çok beyaz ve pembe tonlarını tercih etmeniz sizin için daha yararlı olabilir. Çünkü kırmızı bu günlerde gönderildiğinde anlamsız gelebilir. Kırmızı renk aşkı ve şehveti daha öne çıkaran bir renktir. Bu yüzden kadınlar gününde diğer renk çiçekleri tercih etmeniz sizin için daha doğru olabilir. 

8 MART ÇİÇEK NOTLARI 

Sevgili Arkadaşım;

Senin güçlü ve şefkatli bir anne olduğunu biliyorum, 8 mart dünya kadınlar günün kutlu olsun.

Sevgili Anneciğim; 

Senin kalbinde ki sonsuz sevgi ve şefkate biz her zaman muhtacız 8 mart dünya kadınlar günün kutlu olsun seni seviyoruz. 

Sevgili İş Arkadaşım; 

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Bu tarzda notlar gönderebilirsiniz. 

8 MART ÇİÇEKLERİ TESLİMATI 

Biz Bukalemun Flowers & Balloons olarak her özel günde olduğu gibi 8 martta Antalya şehir merkezi ve Belek bölgesine çiçek teslimatı yapıyoruz. Bunun yanında isterseniz çiçeğin yanında uçan balonlar göndererek sevdiklerinizin mutluluğuna mutluluk katabilirsiniz. 

Şimdiden Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimizle kutlarız.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Schefflera (Beş Parmak Çiçeği)

En sevimli içmekân süs bitkilerinden biri Schefflera’dır. Araliaceae familyasından olup başlıca iki türü çok yaygındır. Şefleranın en çok cüce türü biliniyor.  Bunların yaprakları diğer türüne

Guzmanya Çiçeği

Guzmania Lingulata tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişirler. Sukulentlere de benzeyen Guzmanya çiçeği ismini İspanyol eczacı ve doğa bilimcisi Anastasio Guzmandan almıştır. Guzmanya çiçeği bolluk ve